FuTurystyczny – Adrian Bysiak

FuTurystyczny – Adrian Bysiak -

Zrób sobie fotkę

406252_271962536268857_2118852787_nWybierając się na urlop, czy też wakacje wszyscy zabieramy ze sobą różnego rodzaju sprzęt, dzięki któremu możemy wykonać zdjęcia, które będą nam przypominać o tych wspaniałych chwilach. Zdjęcia, filmy, którymi będziemy mogli podzielić się ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi. Dość często jednak zdarzają się bardzo dziwne sytuacje, to ktoś nam kradnie aparat ze wszystkimi zdjęciami, to znowu karta przestaje działać, warto podczas wakacji zabezpieczyć się na taką ewentualność, w końcu – nie damy rady powtórzyć tych samych chwil, w końcu nie damy rady zrobić podobnych pięknych zdjęć.

Zdjęć wakacyjnych oglądałem naprawdę sporo, i nie trzeba być wybitnym fotografem, ale każdy z nas, w swoim życiu robi naprawdę kilka niezłych fotek, każdy z nas w swoim życiu robi coś przez przypadek, i to jest w tym najpiękniejsze. Sam posiadam kilka zdjęć, z których jestem naprawdę dumny, mimo, że nie jestem fotografem, mimo że nigdy nim nie byłem, a tylko chciałem być.

Profesjonalne zdjęcia jednak zostawiam dla profesjonalistów, właśnie dlatego do robienia zdjęć produktowych do sklepów internetowych, które prowadzę zatrudniam profesjonalistów. Dobrze wykonane zdjęcia, przyczyniają się do większej sprzedaży, ale nie chodzi tu tylko o sklepy.

Portale randkowe – to również sprzedawanie, głównie siebie, kiedy wchodzę i oglądam zamieszczone tam zdjęcia, czasami zadaję sobie pytanie – czy Ci ludzie wstawiają je świadomie, czy spytali kogoś o opinię – wątpię.

Fotografia – to przede wszystkim bardzo duża wiedza, odpowiednie ustawienie, odpowiednie spojrzenie na coś zwykłego, aby w lustrzanym odbiciu wyglądało wyjątkowo. Taką umiejętność posiada fotograf – nie jest to cecha wrodzona, tego można się nauczyć, do tego trzeba dorosnąć, do tego potrzeba pasji. Właśnie dlatego dobry fotograf, nie może robić roboty tylko dla pieniędzy, właśnie dlatego dobrego fotografa ciężko znaleźć, gdyż większość robi zdjęcia tylko dla egzystencji.

Więc kiedy wy – wybieracie się na urlop, może dobrze będzie trochę poczytać o fotografii, będzie dobrze zrozumieć jak działa sprzęt. Jednak najważniejszy w tym wszystkim jest czas, w wakacje mamy sporo czasu – nie śpieszmy się, pracujmy nad odpowiednim kadrem, odpowiednim światłem, odpowiednim ujęciem – na pewno się uda, a wysiłek się opłaci, wysiłek zostanie doceniony.

Category: Turystyka
  • Marcin Górski says:

    Pamiętam, jak umarł mi dysk twardy w komputerze, największą tragedią była właśnie utrata wszystkich zdjęć ze sporej części mojego życia. Od tego czasu część z nich trzymam w chmurze, a co jakiś czas wywołuję parę fotek. Bo przecież cała ich magia ukazuje się dopiero gdy trzymamy fragment życia na kawałku papieru :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*